Anasayfa / Bizlere Kalp Temizliği Sağlayan Güzel Davranışlarımız Nelerdir

Bizlere Kalp Temizliği Sağlayan Güzel Davranışlarımız Nelerdir

Bizlere Kalp Temizliği Sağlayan Güzel Davranışlarımız Nelerdir

Bizlere kalp temizliği sağlayan güzel davranışlarımız, merhamet ile yapmış olduğumuz davranışlarımızdır. İnsanın kalbini kötülüklerden temizleyen en güzel davranışlar merhamet ve ihlas iyi yapılan davranışlardır. Bu davranışlar insanı manevi huzura eriştirdiği gibi insanlar arasındaki saygınlığını da artırır.

Peki ama bizlere kalp temizliği sağlayan bu güzel davranışlarımız nelerdir?

  • İbadetlerinizi Aksatmayın

Dinimizin bizlere emretmiş olduğu namaz, oruç, zekat ve diğer tüm ibadetleri hiç aksatmadan yapmalıyız. Çünkü bu ibadetleri yaparken, insan Allah’a bir adım daha yaklaşır. İbadetleri zamanında ve doğru bir şekilde gerçekleştirmek insanın kalp temizliğini sağlayan en önemli davranıştır.

  • Paylaşmak

İnsanlarla bazı şeyleri paylaşmak, insan kalbini dünyevi duygulardan arındırır ve insanı Allah’a biraz daha yaklaştırır.

  • Temiz Olmak

Dinimiz İslamiyet temizliğe büyük önem vermiştir. Bu nedenle kıyafetlerimizi, yiyeceklerimizi, evimizi ve çevremizi her zaman temiz tutmalıyız. Temizlik yaparak insanın kalbinde huzur ve merhamet duygusu gelişir.

  • Mütevazi Davranın

Kibirli davranışlar sergilemek yerine daha mütevazi davranmak insan kalbini temizleyen güzel davranışlardandır. Mütevazi olmaktan kastımız, kibirli davranışlardan kaçınmaktır. Bunun için konuşmanızı ve konuşma şeklimizi, yürüyüşümüzü ve tüm hal ve hareketlerimizi gözden geçirmeliyiz.

Yukarıda da belirttiğim gibi, insanın kalp temizliğini sağlayan davranışların başında merhamet ile davranmak gelir. Yapacağınız tüm işleri kibirlenmeden ve merhamet ile yapmalısınız.

Bizlere Kalp Temizliği Sağlayan Güzel Davranışlarımız Nelerdir

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

Kapitalizm Nedir?

Kapitalizm, sermaye mallarının özel şahıs veya işletmelere ait olduğu bir ekonomik sistemdir. Mal ve hizmet …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------