Başlangıç » Bir Toplumun Gelişmesinde Sinema mı Tiyatro mu Etkilidir

Bir Toplumun Gelişmesinde Sinema mı Tiyatro mu Etkilidir

25 Aralık 2015 1 Yorum

Sponsor Bağlantılar

Bir Toplumun Gelişmesinde Sinema mı Tiyatro mu Etkilidir

Bir toplumun gelişmesinde elbette hem sinemanın hemde tiyatronun önemi büyüktür. Bu konu aslında insanların sinema ve tiyatro alanlarına bakış açısıyla alakalıdır. Üzülerek belirtmek istiyorum ki, maalesef genç kardeşlerimiz sinemaya gitmeyi sadece sevgilileriyle birlikte baş başa kalabilmek için tercih ediyorlar. Gittikleri filmler ise zaten onlara hiçbirşey kazandırmayacak olan ya aşk filmleri yada aksiyon filmleri oluyor. Tiyatro konusu ise o kadar vahim ki, tiyatro ya birçoğumuz gitmediğimiz gibi tiyatro’ya giden kişilere de ‘’entel misin sen’’ diyerek alay konusu ediyoruz.

Her şeyde olduğu gibi sinema ve tiyatroda da ne izlendiğine bağlı bir durum söz konusudur. Eğer konusu aşk olan bir sinema filmi veya tiyatro gösterisi izleyerek toplumu geliştirmeyi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Fakat insanı düşünmeye sevk eden, araştırma duygusunu geliştiren film ve tiyatrolara katılmak elbette toplumun gelişmesine katkı sağlayacaktır.

Bir toplumun gelişmesinde Tiyatro mu? Sinema mı? etkilidir diyorsanız. Bence ikisinin de önem derecesi aynıdır. Farklılık gösteren şey onların anlatmış olduğu konulardır.

Sponsor Bağlantılar

  1. Hayir ama sinemada ask film dediniz ya iste bisey kazandiriyor. Eger ayrilik ve barişsa bidaha ayrılmamak için ne bileyim söz felan verirler onlara bir ders olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.