Anasayfa / Bir Canlı Farklı Bir Yaşam Ortamına Bırakılırsa Yaşayabilir mi

Bir Canlı Farklı Bir Yaşam Ortamına Bırakılırsa Yaşayabilir mi

Bir Canlı Farklı Bir Yaşam Ortamına Bırakılırsa Yaşayabilir mi

Bir canlı farklı bir yaşam ortamına bırakılırsa yaşayamaz çünkü her canlının kendi yaşam alanı vardır ve yaradılışı gereği farklı bir alanda hayatını sürdüremez.

Canlılar, kendi özelliklerine uygun yaşam alanlarında hayatlarını devam ettirirler. Farklı bir yaşam alanına bırakılırlarsa hayatta kalmaları mümkün değildir. Buna örnek vermek gerekirse, bir keçinin veya koyunun suyun içerisinde yaşaması mümkün değildir. Aynı şekilde bir balığın da keçinin yaşam alanında yaşaması da söz konusu olamaz.

Canlıların hayatlarını sürdürebilmeleri için bulundukları ortamın koşullarına uyum sağlayabilmeleri gerekir. Bulunduğu ortama uyum sağlayamayan canlılar ise yok olurlar. Bir canlının bulunduğu ortama uyum sağlayabilmesi için fiziksel özelliklerinin bulunduğu ortama uygun yapıda olması gerekir.

Yaşam alanları zamana bağlı olarak değişikliğe uğrayabilir. Burada yaşayan canlıların büyük bir kısmı yaşam alanına uygun olarak zamanla adaptasyona uğrayabilir. Bölgeye adapte olamayan canlılar ise yok olurlar. Bu olay söz konusu alandaki biyoçeşitliliği yakından etkilemektedir.

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

Bebek ve Çocukları Eğlendiren Saç Kesim Hizmetleri

Stil sahibi olan anne ve babaların, çocuklarını da kendileri gibi yetiştirebilmeleri için en çok özen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------