Anasayfa / Bilgisayarın Televizyonun Zararları Nelerdir Kısaca

Bilgisayarın Televizyonun Zararları Nelerdir Kısaca

Bilgisayarın Televizyonun Zararları Nelerdir Kısaca
Bilgisayar ve Televizyonun Zararları Nelerdir

Bilgisayarın Televizyonun Zararları Nelerdir Kısaca

Bilgisayar ve Televizyonun faydası olduğu kadar da birçok zararı bulunmaktadır. Bilgisayar ve televizyon kullanımının zararlarını başlıklar altında açıklayacağız.

En büyük sorun: Bağımlılık!

Televizyon ve Bilgisayarın hayatımıza girdiği günden itibaren, birçok kişi günlük zamanının büyük bir kısmını bu ikili başında geçiriyor ve yapması gereken iş ve görevleri aksatıyor. Bu da bazen telafisi olmayan sorunlara bile yol açabiliyor.

Ahlak kültürünün kanayan yarası: Müstehcen İçerik!

İnternet ve bazı televizyon kanallarında maalesef ki, müstehcen içerikli yayınlar yapılmaktadır. Her ne kadar yasal yaptırımlar ile bu tarz yayınların önüne geçilmeye çalışılsa da maalesef tam olarak başarılı olduğu söylenemez.

Üzülerek belirtmek istiyorum ki, internet ve bazı yayın organları her türlü ahlaksızlık için sınırsız bir mecra haline gelmişlerdir. Bu durumdan en çok etkilenenler ise maalesef ki geleceğimiz olan çocuklarımızdır. Çocuklar buradan müstehcen resim, yazı ve dergilere rahatlıkla erişebilmektedirler.

Sohbet – Chat Yapmak

Hiç tanımadığınız milyonlarca insanla rahatlıkla iletişime geçebilme imkanı sağlanmaktadır. Bu iletişim genel olarak erkek – bayan arasında gerçekleşmektedir.  Sohbet esnasında kişiler birbirlerini tanımadıkların dolayı ahlak sınırları ortadan kalkıyor ve aşağılayıcı hakaret sözlerine kadar durum ulaşabiliyor.

Ayrıca, ergenlik dönemindeki kız ve erkek çocuklar hiç tanımadıkları kişiler ile internet üzerinden iletişim kurabilmekte ve beyinleri yıkanmaktadır. Siyasi veya cinsel amaçla bile küçük çocuklarla muhabbet edebilecek kansızlar gençlerimizi kullanmaktadırlar.

Bilgisayar ve Televizyonun Zararları Nasıl Önlenir?

Bunun cevabı aslında oldukça basittir. Bilgisayarınızın zararlı sitelere erişememesi için filtre programları kullanın.

Ayrıca bilgisayar ve televizyon’un yerini belirlerken kesinlikle çocuk odasına veya yatak odasına koymayın. Bunun yerine oturma odası daha doğru bir tercih olacaktır. Bu sayede çocuğunuzun zararlı içerikleri elde edebilme imkanı yok denecek kadar azalacaktır.

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

Kapitalizm Nedir?

Kapitalizm, sermaye mallarının özel şahıs veya işletmelere ait olduğu bir ekonomik sistemdir. Mal ve hizmet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------