Anasayfa / Bakire Ne Demektir

Bakire Ne Demektir

Bakire Ne Demektir
Bakir Ne Demektir

Bakire veya bakir, daha önce cinsel ilişkiye girmemiş kişi anlamına gelmektedir. Bakire bayanlar için, bakir ise erkekler için kullanılan bir kavramdır. Halk arasında bakire ile ilgili olarak  ”kız oğlan kız” gibi kavramlar da kullanılmaktadır.

Bakirelik her toplumda önemliyse de Türk toplumu için çok daha fazla öneme sahiptir. Çünkü bakirelik namus, güven, temizlik ve masumluk gibi kavramları da içermektedir. Bunun için halk arasında ”el değmemiş” kelimesi sıkça kullanılır.

Günümüzde zamanın ilerlemesi ve iletişim araçlarının bu kadar gelişmesi sonucunda toplumda maalesef büyük bir sapma görülmektedir. Bakirelik, yukarıda belirttiğim gibi namus, temizlik ve güven gibi kavramları kapsamaktadır. Fakat bazı kişiler (kadın, erkek fark etmez) ”Bakirelik bu kadar önemli mi?, bakirelik neden önemli, bakirelik düşüncesi kişiden kişiye değişir” gibi saçma sapan ve kesinlikle Türk kültürüyle uyuşmayan ahlaksız muhabbetler içerisine girmektedirler. Bu çok yanlıştır, namusun ve ahlakın bu şekilde konuşulması bile doğru değildir.

Bu konuda henüz evlenmemiş bekar erkeklere ve bayanlara bir nasihatte bulunacağım.. ”Kendinizi eşinize saklayın” asla nefsinizin bir anlık isteklerine kapılıp da bir hata yapmayın.

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

Kapitalizm Nedir?

Kapitalizm, sermaye mallarının özel şahıs veya işletmelere ait olduğu bir ekonomik sistemdir. Mal ve hizmet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------