Anasayfa / Atatürk Hangi Takımı Tutuyordu

Atatürk Hangi Takımı Tutuyordu

Reklam
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Atatürk Hangi Takımı Tutuyordu

Atatürk Hangi Takımı Tutuyordu

Atatürk takım tutmazdı. Gazi kupası maçlarına bile katıldığı görülmemiştir. Atatürk’ün takım tutmadığının en büyük ispatı; 1934 yılında Fenerbahçe Futbol takımı yöneticilerinin Atatürk’e ‘’Eğer izin verirseniz büstünüzü stada koymak istiyoruz’’ demeleri üzerine Mustafa Kemal Atatürk “Şimdi bu büstü buraya koyarsak Atatürk Fenerbahçeli derler ama ben hiçbir takımı tutmam, hepinizi çok severim” demiştir.

Atatürk’ün bu sözünden, herhangi bir takım tutmadığı anlaşılmaktadır.

O dönemde Fenerbahçe yöneticilerinin ısrarları üzerine ilk başta kabul etmediği konuyu kabul etmek durumunda kalarak Fenerbahçe Stadına Atatürk büstü konulmasını kabul etmiştir.

Fakat burada en çok dikkatimizi çeken şey elbette Atatürk’ün ‘’Ben hiçbir takımı tutmam, hepinizi çok severim.’’ Sözü olmuştur.

Kaynakça:
http://spor.internethaber.com/ataturk-hangi-takimi-tutuyordu-1404525h.htm

Reklam

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

saltanatın kaldırılması nedenleri sonuçları

Saltanatın Kaldırılmasının Nedenleri ve Sonuçları Nelerdir

Reklam -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------     Saltanatın kaldırılmasının nedenleri: 1. 20 Ocak 1921 ‘de kabul edilmiş olan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------