Anasayfa / Astral Seyahat Nedir? Nasıl Yapılır?

Astral Seyahat Nedir? Nasıl Yapılır?

Astral Seyahat Nedir? Nasıl Yapılır?

Astral Seyahat Nedir?

Astral Seyahat, ruhun bedenden ayrılıp farklı bir boyuta geçmesi, yani beşinci boyut anlamına gelmektedir. Meydana gelen bu geçiş esnasında kişinin bilinci açıktır ve ayrılan ruh, bilinçte izlerini taşır. Bu konuda bilim insanları halen incelemelerini devam etmekte ve birçok örneğine rastlamaktadırlar. Astral Seyahat, genellikle uyku esnasında 5 dakika veya 2 saat arasında gerçekleşmektedir.

Astral Seyahat hakkında en detaylı araştırmayı Robert Monroe isminde bir yazar yapmıştır. Robert Monroe araştırmalarına günümüzde halen ABD’de Monreo Enstitüsünde devam ettirmektedir. Uyku esnasında meydana gelen Astral Seyahat, genel olarak aşırı stresli geçirilen bir günün ardından uykuya dalındığında veya aşırı derecede gevşek olunan bir uyku esnasında gerçekleşmektedir.

İddialara göre, insanın ruhu Astral Seyahat için tam uykuya dalındığı esnada göbek kısmından bedenden ayrılmaya başlar. Bu sırada kişinin kalp atışları hızlanır, ruh geride kalan bedenine baktığı zaman heyecan duyar ve astral seyahat tam olarak gerçekleşmeden kişi uyanır.

Bazen ruhun, vücuttan ayrıldığı kişi tarafından hissedilemez ve rüya şeklinde düşme veya uçma gibi fiziksel eylemlerle kişi geri uyanır. Buradan da anlaşılmaktadır ki, astral seyahat gerçek boyutta veya rüya boyutunda gerçekleşebilmektedir. Bu durum her insanda görülmese de, birçok örneği mevcuttur. Bunlardan bir tanesi şu şekilde yaşanmıştır;

’New York’da yaşamını sürdüren A.S, sınava girmeden bir gün önce uykusunda sınav sorularının olduğu odaya girdiğini iddia etmiştir, hatta soruları bile söylemiştir. Ancak kimse kendisine inanmamıştır. Sınav’ın ardından çıkan sorular görülünce bu durum çok dikkat çekmiştir.’’

ABD’nin Astral Seyahat konusunda savaş taktikleri geliştirdiği iddia edilmektedir. Bu her ne kadar bir iddia olsa da ABD’nin Astral Seyahat konusunda teknikler geliştirdiği bilinmektedir.

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Astral Seyahat yapabilmek için iki önemli kural vardır. Bunlar; Gevşeme ve Uygulama’dır.

Gevşeme: Astral Seyahat yapabilmek için oldukça rahat ve sessiz bir ortam bulunmalıdır. Yatağın karşısında bulunan herhangi bir cisme veya sade bir yere odaklanmanız gerekir. Odaklandığınız yere sadece bakmış olmak için bakmayın, oraya odaklanmalısınız. Daha sonra kendi kendinize “Göğsümden yukarıdaki bölüm ağırlaşıyor. Gözkapaklarım ağırlaşıyor. Gittikçe bütün bedenimin ağırlaştığını hissediyorum.” Gibi cümleleri tekrar etmeli ve bundan sonra gözlerinizi açmalısınız. Fakat gözlerinizi açtıktan sonra kesinlikle hareket etmemelisiniz. Bu aşamadan sonra astral seyahate hazırsınız demektir.

Uygulama: Astral Seyahatte uygulamaya geçmek için öncelikle sessiz ve rahat bir ortamda bulunmanız gerekir. İlk önce nereye Astral Seyahat yapacağınızı belirlemelisiniz. Bu yer bedeninizden en fazla 2 metre uzaklıkta belirgin bir yer olmalıdır. Gözlerinizi kapatın ve karşınıza çıkan siyahlığa odaklanın. Ardından bir gücün sizi yukarıya doğru çekmek istediğini düşünün ve bunu gerçekten isteyin. Bu esnada kulağınıza çınlama sesi, vücudunuzda çıtırdamalar ve kalp atışlarınızın hızlandığını hissedeceksinizdir. Bu oldukça doğaldır, panik yapmamalısınız.

Kaynakça:
http://www.bilgiustam.com/astral-seyahat-nedir-nasil-yapilir-tehlikeli-midir/

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

Kapitalizm Nedir?

Kapitalizm, sermaye mallarının özel şahıs veya işletmelere ait olduğu bir ekonomik sistemdir. Mal ve hizmet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------