Anasayfa / Aşk Nedir

Aşk Nedir

Reklam
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aşk insan duygularından bir tanesidir. Günümüzde aşk nedir diye soracak olursak bir erkeğin veya bir kızın karşı cinsten olan bir kişiye duyduğu hayranlık, sevgi, bağlılık vb. duygulardır diyebiliriz. Fakat aşk iki türlüdür bu türler İlahi aşk ve Beşeri aşk olarak ikiye ayrılır.

Aşk

İlahi Aşk Nedir: İlahi Aşk bizim düşündüğümüz aşklardan daha farklıdır. İlahi aşk İslama duyulan aşktır. ALLAH’A duyulan sevgidir. Tarihte bilinen İlahi aşka bu aşkı yaşayan birine örnek verecek olursak:

  • Hz.Mevlana Celaleddin Rumi
  • Hz.Şems

Beşeri Aşk Nedir: Beşeri aşk günümüzde çokça bilinen bir erkeğin veya bir kızın karşı cinsten olan bir kişiye duyduğu aşktır. Tarihte bilinen beşeri aşıklardan bazıları şunlardır:

  • Leyla ile Mecnun
  • Kerem ile Aslı
  • Ferhat ile Şirin
Reklam

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

saltanatın kaldırılması nedenleri sonuçları

Saltanatın Kaldırılmasının Nedenleri ve Sonuçları Nelerdir

Reklam -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------     Saltanatın kaldırılmasının nedenleri: 1. 20 Ocak 1921 ‘de kabul edilmiş olan …

Bir Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------