Anasayfa / Anlaşmalı Boşanma Nedir? Nasıl Olur?

Anlaşmalı Boşanma Nedir? Nasıl Olur?


Sponsorlu Bağlantılar

Anlaşmalı Boşanma Nedir? Nasıl Olur?

anlaşmalı boşanma

Anlaşmalı Boşanma Nedir?

Karı-Kocanın velayet, mal paylaşımı ve nafaka gibi akla gelebilecek her konuda anlaşarak boşanmaları anlamını ifade etmektedir.

Anlaşmalı Boşanma Nasıl Olur?

Anlaşmalı bir şekilde boşanmak için öncelikle eşlerin en az 1 yıllık evli olmaları gerekir. Bu şartı taşıyan çiftler evliliklerinin sona erdirilmesi için yukarı belirttiğimiz konularda (velayet, mal paylaşımı vs.) mutabık kalmalıdırlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Eşlerin her konuda mutabık olduklarını belirten bir protokol imzalamış olmaları mahkeme işlemlerini hızlandıracaktır.

Eşler anlaşmalı bir şekilde boşanmak istediklerini adli kurumlara bildirdikten sonra duruşmanın olacağı gün mahkeme huzurunda iki tarafında hazır bulunması zorunludur. Çünkü hakim kişinin kendi iradesiyle boşanmak istediğini kendisinden de teyit ettirmek isteyecektir. Eğer eşlerden biri duruşmaya gelmezse, mahkeme karara bağlanmayacak ve duruşma ertelenecektir.

Çocuk sahibi olan çiftlerin anlaşmalı boşanma talepleri üzerine hakim çiftin ve çocuğun menfaatini göz önünde bulundurarak protokol üzerinde bazı değişiklikler yapabilir. Eğer taraflar yapılan bu değişikliği kabul ederlerse boşanma gerçekleşir.

Tüm bunları gerçekleştiren çiftlerin boşanma istemleri kabul edilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

numara öğren

Android ve Apple Telefonlardan Bilinmeyen Numaraları Öğrenmek

Sponsorlu Bağlantılar Android ve Apple Telefonlardan Bilinmeyen Numaraları Öğrenmek Sponsorlu Bağlantılar Bilinmeyen ve öğrenmek istediğiniz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.