Anasayfa / Allah’ın Her Şeye Gücü Yetmesi Ne Anlama Gelir

Allah’ın Her Şeye Gücü Yetmesi Ne Anlama Gelir

Reklam
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Allah'ın Her Şeye Gücü Yetmesi Ne Anlama Gelir 

Allah

Allah'ın Her Şeye Gücünün Yetmesi'nin anlamı, Bir defa ALLAH'ın sıfatlarından bir tanesi KADİR'dir buda her şeye gücü yeten manasındadır.

Allah'ın Sınırsız güç ve kudreti ile yaratıldı evren,

Allah'ın herşeye gücü yetmesi, onun gücü ve kudreti ile Evrenin yaratıldığı, evrendeki insan ve diğer varlıklara hareket etme ve birşey yapabilme gücünün Allah'a ait oluduğu istediği zaman bu gücü insan ve diğer varlıklardan geri alabileceğini Kuran-ı Kerimde Bakara süresi 109. Ayette ALLAH MUHAKKAK HER ŞEYE GÜCÜ YETENDİR şeklinde ifade edildi.

İnsan genel anlamda çevresine baktığında, Gökyüzünden, güneşin doğuş ve batışına, doğadaki bitkilerin mevsimine göre ölüp tekrar yeşermesine, yine doğa ve tabiat üzerindeki milyonlarca bitki ve hayvanın bir düzen ile yaşadığını görürüz.

Bu düzen ve intizamın elbette sonsuz güç ve kudrete sahip bir yaradanı olmalı. İşte bu yaradan her şeye gücü yeten sınırsız güç ve kudrete sahip ALLAH' dır.

Güçlü bir iman ve takva sahibi bir insanın, evrendeki tüm canlı ve varlıkların kendi ihtiyaçlarını tek başına karşılaya bilmesinin mümkün olmadığını her zaman sonsuz güç ve kudrete sahip ALLAH'a ihtiyaç ve muhtaç olduğunu bilir.

Reklam

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

saltanatın kaldırılması nedenleri sonuçları

Saltanatın Kaldırılmasının Nedenleri ve Sonuçları Nelerdir

Reklam -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------     Saltanatın kaldırılmasının nedenleri: 1. 20 Ocak 1921 ‘de kabul edilmiş olan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------