Anasayfa / Afrodit Ne Tanrıçası

Afrodit Ne Tanrıçası

r
r

Afrodit Ne Tanrıçası
Afrodit Kimdir Aphrodite

Aphrodite afrodit

Eski Antik Yunan Mitolojisinde kendisinden sıkça bahsedilen Afrodit, aşk ve güzelliğin tanrıçası olarak kabul edilmektedir. Kendisinden aynı zamanda Roma Mitolojisinde de bahsetmektedir fakat buradaki adı ”Venüs”tür.

Efsaneye göre Kronos, babası Uronos ile gerçekleştirdiği kavga neticesinde babasını devirirken, babasının cinsel organını keser ve denize atar, oluşan köpüklerden Afrodit doğar.

r

Bir tanırıçaya kullanılan sıfatların gönül alıcı olması için cilveli kelimeler tercih edilir. Bu nedenle Aphrodite hakkında konuşulurken kendisine altın sıfatıyla hitap edilir. Sevgiyi, güzelliği ve sevişmeyi temsil eden Aphrodite, genellikle Eros ile birlikte karşımıza çıkmaktadır. Bu tanrıça genellikle çıplak bir şekilde betimlenmektedir ve tasvir edildiği resimlerde çıplak bir şekilde gösterilir. Ayrıca Afrodit, her kadını güzel gösterebilecek büyüklükte memelere sahiptir ve bu özelliğini Truva savaşını izleyen Zeus’u kandırmak amacıyla kullanmıştır.

Elbette böyle bir varlığın olması mümkün değildir. Afrodit efsanesi ve buna bağlı olan diğer tüm mitolojik olaylar eski dönemlerden günümüze kadar ulaşmış hayal ürünüdürler. Bunlara inanan kişi sayısı günümüzde yok denecek kadar azdır.

r

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

proteinin yapitasi

Protein, Yağ ve Karbonhidratların Yapıtaşları

r rProtein,Karbonhidrat ve Yağların Yapı taşı şu şekildedir. r Karbonhidrat Yapı Taşı ->  Glikoz Yağların …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.