Anasayfa / Adet Gecikmesi Olmadan Hamilelik Belirtileri Olurmu

Adet Gecikmesi Olmadan Hamilelik Belirtileri Olurmu

Adet Gecikmesi Olmadan Hamilelik Belirtileri Olurmu
Adet Gecikmesi Olmadan Gebelik Belirtileri Olurmu
Adet Gecikmeden Hamilelik Belli Olurmu

Adet Gecikmesi Olmadan Hamilelik Belirtileri Olurmu

Adet gecikmesi yaşamadığınız halde acaba hamile miyim? hamile olduğumu nasıl anlarım? gibi sorular ile aklınızı meşgul ediyorsanız doğru adrestesiniz. Bizler budulgan.com olarak sizler için adet gecikmesi olmadan hamileliğin olup olmayacağı konusunda araştırmalarımızı yapıp bu makaleyi hazırladık.

Hamileliğin en önemli belirtisi adet gecikmesidir. Fakat her adet gecikmesi hamilelik anlamına gelmez. Günlük yaşamınızda yaptığınız herhangi bir değişiklik, yemek tarzınızın değişmesi, stres, psikolojik sorunlar veya geçirdiğiniz bir hastalık bile adet gecikmesine yol açabilir.

Çocuk sahibi olmak kadınlar için en uygun yaş aralığı 18 – 35 yaş aralığıdır. Bu yaşlarda kadın vücudu gelişimini tamamlamış ve bir çocuk gelişimi için en uygun hale gelmiştir. Yaşınız ve bulunduğunuz durum ne olursa olsun çocuk sahibi olmaya karar verdiğiniz zaman, mutlaka uzman bir doktora başvurup bilgi almalısınız.

Hamilelik/Gebelik Ne Zaman Başlar?

Hamilelik, erkekten kadın yumurtalıklarına gelen spermlerin yumurtaların en az bir tanesini döllemesi ile başlar. Yumurtanın döllenmesinin ardından 8.haftanın sonuna kadar geçen zaman dilimine ebryonik dönem denir. 8.Haftadan doğuma kadar olan zaman dilimine ise fetal dönem adı verilir.

Hamilelik/Gebelik Yaşı Nasıl Hesaplanır?

Hamilelik yaşını hesaplamak için cinsel ilişkinin gerçekleştiği gün esas alınmaz. Tüm dünya genelinde gebelik yaşını hesaplamak amacıyla son adetin gerçekleştiği ilk gün esas alınmaktadır. Bir kadının hamilelik süresi 280 gün sürmektedir. Bu süre hafta olarak 40 haftaya tekamül etmektedir. Buradan şunu anlıyoruz ki, gebelik gün hesabı değil hafta hesabı olarak kabul edilir ve başlangıcı da gerçekleşen son adet kanamasının ilk günüdür.

Bebeğin Ne Zaman Doğacağı Nasıl Hesaplanır?

Bebeğin doğum tarihini hesaplamak amacıyla bayanlar arasında kullanılan yaygın bir yöntem vardır. Bu yöntem 7 gün ekle 3 ay çıkart olarak tarif edilir. Yani, son adet tarihine 7 gün eklenir ve çıkan tarihten 3 ay geri gidilir, çıkan gün ve ay bebeğinizin doğum tarihidir.

Hamilelik/Gebelik Belirtileri Nelerdir?

Bayanlar her ne kadar gebeliğin belirtisi olarak adet gecikmesini esas olarak kabul etse de bu her zaman geçerli değildir. Gebeliğin belirtileri şunlardır;

1.Adet gecikmesi
2.Göğüslerde hassasiyetin artması
3. Kusma ve mide bulantısı
4.İdrar sıklığının artması
5.Gün içerisinde aşırı derecede halsizlik
6.Karın bölgesinin büyümesi

Kesin Bir Şekilde Hamile Olduğunun Belirtileri Nelerdir?

Hamile olduğunuzun en büyük belirtileri bebeğin kalp atımlarının ve hareketlerinin hissedilmesidir. Bunları hisseden bir bayanın mutlaka Ultrason muayenesi olması gerekir.

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

karinca yok etme yolları

Karıncalardan Kurtulmanın En Doğal Çözümü Nedir

İster bahçe katında oturun ister apartmanda; karıncalardan kurtulmak o kadar da basit değildir. Çünkü karıncalar …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------