Anasayfa / Açık Oturum Nedir

Açık Oturum Nedir

Açık Oturum Nedir Kısaca

Açık Oturum Nedir

Birçok insanı ilgilendiren bir konunun belirlenip, konu hakkında bilgi sahibi olan uzman kişilerin bir başkan yönetiminde, dinleyicilerin önünde gerçekleştirdikleri konuşmalara açık oturum denir.

Açık oturum, bazen kalabalık dinleyici kitlesi önünde yapılabileceği gibi bazen de radyo veya televizyon gibi kitle iletişim araçları üzerinden de gerçekleştirilebilir. Burada başkan öncelikle tartışılacak olan konuyu açıklar, ardından konuşmacıları tanıtarak konuşmacılara söz verir.

Başkan olarak belirlenecek kişinin mutlaka konu hakkında önceden bilgi sahibi olması gerekir. Çünkü konuşmacılara belli aralıklarla çeşitli sorular yöneltmesi gerekir. Bazen de başkan kendisi konu hakkında kısaca bir değerlendirme yapabilir.

Burada en çok önem verilen şey ise açık oturuma katılan kişilerin tarafsız olmasıdır. Başkanın konuşmacılara eşit süre vermesi ve konuşmacıların tartışma kuralları dışına çıkmasını engellemek başkanın görevleridir.

Açık oturum, her ne kadar ciddi ve mücadeleci bir şekilde gerçekleştiriliyor olsa da panel esnasında sohbet üslubu yaşanmaktadır.

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

karinca yok etme yolları

Karıncalardan Kurtulmanın En Doğal Çözümü Nedir

İster bahçe katında oturun ister apartmanda; karıncalardan kurtulmak o kadar da basit değildir. Çünkü karıncalar …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------