Anasayfa / Abdullah Çatlı Kimdir

Abdullah Çatlı Kimdir

Abdullah Çatlı Kimdir

Abdullah Çatlı Kimdir

Abdullah ÇATLI, 1 Haziran 1956 tarihinde Nevşehir’de dünyaya geldi. Bütün hayatı Devlet ve Vatan sevdası ile geçen Abdullah ÇATLI, birçok operasyona imza atarak devletini türlü tehlikelere karşı korumuş önemli bir Devlet adamıdır.

Hakan TÜRK’ün Abdullah Çatlı Kimdir? Adlı eserinde Çatlı’nın bir İstihbarat personeli olduğu iddia edilmektedir. Bu kısmen doğrudur, çünkü zaten 22 Ekim 1983 tarihinde MİT ile Paris’te iletişime geçtiği ve kendisine ASALA terör örgütünü bitirmesi için görev verildiği resmi belgelerde yer almıştır. Çatlı, bu görevi başarı ile yerine getirmiştir.

40 yıllık hayatına o kadar çok esrarengiz olay sığdırdı ve o kadar başarılı göreve imza atmıştır ki, vefatının ardından bunca yıl geçmiş olması rağmen halen bazı olaylar gizemliliği korumaktadır. Ülkemizi birçok tehlikeli olaylardan koruyan Çatlı, 3 Kasım 1996 tarihinde maalesef trafik kazası sonucu hayatını kaybetmiştir.

Günümüzde Ülkücü gençler tarafından hala Reis olarak kendisine hitap edilmekte ve onun izinde giden gençler ile Ülkü Ocakları ayakta durmaktadır. Vatanını karşılıksız seven ve Vatanı uğruna her şeyini feda eden yiğit bir Kahramandı Abdullah ÇATLI, mekanı cennet bahçesi olur İnşallah.. Kendisine Allahtan Rahmet Dileriz..

Kaynakça:
https://tr.wikipedia.org/wiki/Abdullah_ÇATLI
https://tr.wikipedia.org/wiki/Abdullah_Çatlı_Kimdir%3F

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

karinca yok etme yolları

Karıncalardan Kurtulmanın En Doğal Çözümü Nedir

İster bahçe katında oturun ister apartmanda; karıncalardan kurtulmak o kadar da basit değildir. Çünkü karıncalar …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------